arama

Blog


Pilea Para Çiçeği

                                Pilea Para Çiçeği  Çin Para Çiçeği  
Ana vatanı çin olan pilea bitksi son yılların en favori iç mekan bitkilerindendir,
Tropik iklim bitkisi çin para çiçeği yüksek arazi ormanlarında  kayaların arasında yaşarlar,
Ufo bitkisi olarak da adlandırılan pilea para çiçeği  yaprakları koyu yeşil son derece gösterişli bir yaprak dokusuna sahiptir,  Mevsim ve iklim koşullarına göre beyaz  pembemsi çiçekler açar.
Bitki iyi korunur ve gerekli nem sağlanır ise yıllarca yaşar boyu 40 ile 50 cm ye kadar rahatlık ile uzar.
Bakımı oldukça kolaydır, Kolay çoğalır ,  Bitkinin bulunduğu ev yada ofis gibi doğal yaşam alanları gibi iç  mekanlarda
( evlerde ) bereket ve zenginlik getirdiği söylenir ve inanılır.

  Çin Para Ağacı Pilea Peperomiodes Bakımı Toprak Seçimi  ve Saksı Değişimi,

 

Yumşak geçirgen torf  toprak  ve doğal  humuslu  toprakları sever,
Bitki besin ihtiyacı çok olmamak ile beraber bahar aylarının ilk günlerinde sıvı besin gübresi takfiye edilebilir,
www.ankaraciceksiparisi.com  Ankara çiçekçi nizden besin temin edebilirsiniz.
     
        Pilea saksı çiçek bitkisinin sulanması.   

Toprağı kontrol ederek yüzey neminin kurumamasına dikkat edilerek   
toprak su gereksinimine göre sulama yapılmalı çok su verilmemeli
aksi halde köklerinin çürüyeceğini bilinmesi gerektiğini  hatırlatmak isteriz.
Bitki kökünün çürütecek kadar aşırı su verilmemelidir…  
Bol ışık yada doğrudan güneş alan cam kenarlarında tutulmamalı bırakılmamalıdır,  Bitki Yapraklarından Nemlendirlmelidir.
bitki yaprakları form tutması ve düzgün büyümesi için düzenli olarak ışığa karşı döndürülmelidir, sabit  tutulmamalıdır.
Direk güneş ışığı alan yerde tutulan çiçek yapraklarında yanma yanık meydana gelebilir, Işıksız koyu gölgeli yerler de bitkinin gelişimini engeller yaprak dokusunu bozar yapraklarının  içe doğru kıvrılmasına sebep verebilir.
  
      Pilea Para Çiçeği Çoğaltması Nasıl Olmalıdır.
En doğru zaman Bahar ayları olmak ile beraber  yılın her zamanında çoğaltma yapılabilir, 
Yan dalları kesilip direk toprağa dikilebilir, yaklaşık olarak bir ay sürede dikilen yaprak köklenir ve çoğalmaya başlar,
Tercihe göre en iyi çoğaltma seçeneği kesilen dalların suda filizlendirilmesi  köklendirilmesidir ,
Kök veren yaptak torflu toprağa dikilerek büyütülür.


Ankara para çiçeği siparişi ile sevdiklerinize  çiçek gönder onların doğal yaşam alanlarına renk ve mutluluk katabilir, 
onlara ne kadar çok değer verdiğinizi pilea para çiçeği göndererek kendinizi hatırlatabilirsiniz. 
Ankara bahçelievler çiçekçi, bahçelievler çiçek gönderimi ile bahçelievler çiçek gönder.

Saksı Çiçek Bakımı

 

Ankara Çiçek Siparişi Ankara Çiçek Mağazası İç Mekan Saksı Çiçekleri Bitki Bakımı,

Ev yada ofislerde Bitki Bakımı, Yeşil Yapraklı Saksı çiçek bakımı.

Tabiat ananın insanlara  sunduğu güzellikleri ve imkanları saymak ile bitiremeyiz,
Doğa her zaman büyüleyici güzelliği ve görsel şöleni ile biz insanların ve doğada yaşayan  bütün canlıların yaşam alanlarını renklendirmek  ve yaşanılır hale getirmek için çaba verir,
Bütün canlıların yaşayabileceği bir doğa olabilmek için yaşamımıza doğrudan etki eder.
Doğadaki  büyüleyici güzellikleri canlı yada cansız nesneleri bizlere  armağan olarak sunmuştur., İnsanlığın doğal yaşam alanlarını, Tabiatın, Doğanın  bir hediyesi olarak gördüğümüz,  
Yeşil yapraklı Saksı çiçekleri, ve çiçekli bitkiler, çiçekli saksı çiçekleridir,  
Bütün bitkilerin yeniden doğduğu kış uykusundan uyandığı ilkbaharın ilk günleri canlanıp en görkemli hallerini aldıkları yaz mevsimi olmak üzere her dem taze ve yeşil kalma özelliği ile sizlerde bitki yetiştirebilir bu güzellikler ile kendinize evinizde yada ofisinizde yaz bahçesi, kış bahçesi, yapabilir bitkilerin tazeliği ve güzelliği ile ilgilenebilir  günün  strestli ortamından kurtulabilirsiniz, Yeterki bitki beslemeye karar verin…
 

Yeşil Yapraklı Bitkiler Daha Doğrusu Saksı Çiçekleri İçin Doğru Saksı Seçimi…
Ankara çiçekçi,niz  
www.ankaraciceksiparisi.com da farklı boyutlarda birbirinden güzel tasarım saksı çeşitleri mevcut olup beğendiğiniz saksı ile evinizdeki çiçekleri güzelleştirip dekoratif bir hava katarak görsel bir bahçe havası yaratabilirsiniz.
Bitkilerin ihtiyacı olan genişlikte ve büyüklükte saksı seçiminiz ile saksı çiçeklerinizi mutlu edebilirsiniz, bütün canlıların ana temel gıdası yaşam kaynağı su olduğu gibi saksı çiçeklerinin ana besin gıdası sudur çiçekler için su hayattır, Fazla sulanan bitki köklerine zarar verir bu yüzden doğru sulama önemlidir,  fazla sulanan bitkinin kökleri çürür çürüyen kök bitkinin yaşamını kısıtlar ve ölmelerine sebep olur.
Fazla sulanan bitkinin saksı alt tabağındaki su mutlaka alınmalıdır, toprak çamur olmamalı nemli tutulmalıdır, Saksı çiçeğinizin vazosu saksısı altı delik olmalıdır delik değil ise delinmeli ve altına saksı altlığı konulmalıdır, Eğer saksınız dekoratif bir saksı ise ve deliksiz kullanmak istiyor iseniz toprak ile saksı arasına mutlaka drenaj için mutlaka çakıl taşı yaklaşık olarak 5/1 olarak taş koyabilir ve iç  drenaj sağlayabilirsiniz. Çakıl taşlarının üstüne torf lu toprak ekleyerek sizin için değerli olan saksınızı dikerek bitkinizi koruyablirsiniz.

Bütün Bitkiler İçin Doğru Toprak Seçimi ve Besin Verilmesi
Biz insanlar için doğru besin ve vitamin kullanımı önemli olduğu kadar saksı çiçekleri içinde doğru toprak seçimi ve doğru mineralleri besinler kullanmak önemlidir,  
Hangi bitki için hangi toprak uygun en doğru bilgiye ulaşmak için lütfen ANKARA ÇİÇEK SİPARİŞİ Mağazamız telefonunu 0312 222 7 555 Arayınız.
Orkide toprakları kokonat kabuklarından oluşur suyu özünde toplar ve orkidenin ihtiyacı kadarını köklerinden nemlendirerek besler. Yeşil yaprak saksı çiçeği toprağı torf lu ve perlitli toprak olması tavsiye edilir, Sukullent & kaktüs toprağı karışımında cocopeat, dere kumu, kil bilyesi ve perlit içeren toprak kullanılmalıdır, bu karışımlardan dolayı sinek böcek ve koku yapmaz. ( mikro besin elementleri içerir )

Saksı seçiminin önemini anlatırken bahsetmiştik. Bitki toprağında ihtiyaçtan fazla su, bitkinizin köklerinin çürümesine ve dolayısıyla bitkinizin ölmesine neden olabilir. Diğer bir deyişle yeterli miktarda su vermemek kadar ihtiyaçtan fazla su vermemek de bitki ve çiçek bakımının önemli noktalarından biri. Peki, çiçek sulama nasıl yapılır?

codigner Nerpa Bilişim E-Ticaret Yazılımları